You are currently viewing #003 Kodeks Pasieki Wojsławy

#003 Kodeks Pasieki Wojsławy

   Jeśli nawet brzmi to górnolotnie, postanowiłem, że w czasach, kiedy zdarza się, że pszczelarz okradł pszczelarza, zatruł rodziny pszczele, sprzedaje nienaturalny miód, ja zamieszczę na tym blogu zbiór zasad, którymi się kierujemy i żadne przeciwności ekonomiczne nie zmuszą nas do złamania tychże zasad.

  1. Zysk finansowy nigdy nie będzie generowany kosztem zdrowego i naturalnego rozwoju rodzin pszczelich.
  2. Miód pozyskiwany w Pasiece Wojsławy jest produktem naturalnym, bez dodatku cukru, paszy, olejków czy jakichkolwiek składników innych niż te, które pszczoły same przyniosą do ula.
  3. Celem wędrówek są głównie pożytki dzikie i naturalne a plantacje, na których istniałoby ryzyko zastosowania oprysków w sezonie pasiecznym nie są w ogóle brane pod uwagę.
  4. Jeśli któraś z rodzin będzie wymagała dokarmienia w sezonie i zaistnieje ryzyko zafałszowania miodu cukrem, miód z takiej rodziny nie będzie odbierany.
  5. Wszystkie prace wymagające otwarcia ula są planowane tak, by trwały jak najkrócej i było ich tylko tyle ile wymaga prowadzona gospodarka.
  6. Ule i wszystkie ich elementy są budowane z materiałów naturalnych, głównie drewna, chyba, że jest to technicznie niewykonalne.
  7. Każdy klient ma prawo na własną prośbę poznać etapy produkcji, zobaczyć pasieczysko, pomieszczenia i urządzenia do pozyskiwania produktów pszczelich.
  8. Każda prośba o pomoc lub propozycja współpracy spotka się z pozytywną reakcją.

   Chcę też zaznaczyć, że wszystkie wpisy na tym blogu i stronie internetowej są wynikiem naszej subiektywnej opinii i nie powinny być nigdy traktowane jako porady pasieczne. Internet jest pełen artykułów oraz filmów zawierających wskazówki dotyczące prowadzenia pasieki, bardzo często autorstwa ludzi niedoświadczonych, co jest nieodpowiedzialne i wręcz niebezpieczne. Nie chcemy powielać ich błędu. Celem wpisów jest informowanie klientów o tym co dzieje się na naszym gospodarstwie i umożliwienie bardziej doświadczonym kolegom skorygowanie błędów w gospodarce.

Dodaj komentarz